Облаштування свердловин насосним обладнанням

Ось, пробурили свердловину у Вас на ділянці. А тепер необхідно відповісти на ряд питань:

1) Будемо експлуатувати свердловину на воду взимку чи ні? Якщо будемо, то необхідно забезпечити свердловину від промерзання.
2) Де буде розміщуватися гідроакумулятор з автоматикою? Якщо відповідь: – у колодязі-приямку, тоді місце в колодязі має бути достатнім для того, щоб в ньому помістився гідроакумулятор і вистачило місця для монтажника, який підключить Вам цей бак.

Давайте, розберемося з облаштуванням свердловини. Спочатку треба підібрати насосне обладнання. Як правильно підбирати обладнання? Який вибрати глибинний насос? 

У спеціалізованих магазинах продавці-консультанти не завжди допоможуть, відверто запропонувати потрібний зразок насоса. Адже їх завдання, це продаж товару і тільки. Тому варто розраховувати на спеціалістів, або на свої знання. Зазвичай довіряють професіоналам, так як невірний самостійний крок може зробити водяну свердловину непридатною для використання, що спричиняє додаткові матеріальні витрати.

  Підбираючи насос для свердловини, необхідно:

1. Знати основні характеристики свердловини (вказані у паспорті на свердловину):
 
– Яка глибина свердловини. Цей параметр визначає потужність насоса.

– Який динамічний рівень свердловини. Цей параметр визначає величину зміни рівня води в свердловині при максимальному відкачування, що дозволяє варіювати продуктивність придбаного насоса, для недопущення його роботи вхолосту.

– Який статичний рівень свердловини. Цей параметр визначає природний рівень води в свердловині. Даний параметр використовується в процесі монтажу, але також враховується при підборі потужності насоса.

– Який дебіт свердловини. Цей параметр необхідний для визначення продуктивності насоса. Тому вибираючи насос, варто пам’ятати, що мінімальна продуктивність насоса не повинна бути вище величини дебіту свердловини. В іншому випадку це призведе до значного зниження рівня води в свердловині, а в слідстві поломки насоса та свердловини.

– Який діаметр свердловини. Цей параметр визначає розмір насоса, а точніше його діаметр. Тут при підборі необхідно дотримуватися правила золотої середини. Не рекомендується купувати насос діаметр, якого не значно відрізняється від діаметра свердловини, це може викликати труднощі при опусканні насоса під час монтажу, його перегрів під час роботи і як наслідок достроковий вихід з ладу. Так само не варто купувати насос діаметром значно меншим діаметра свердловини. Велика різниця в діаметрах, зменшує швидкості руху води, що обмиває насос, приводить до перегріву насосу та виходу його з ладу.

2. Уточнити основні характеристики безпосередньо ділянки:

Тобто, відстані до найвіддаленіших точок, куди буде подаватися вода. Ці дані так само, як і глибина свердловини враховуються при підборі потужності насоса, а точніше його напірних характеристик. Треба знати, визначаючи характеристики ділянки, варто брати до уваги  як горизонтальні, так і вертикальні складові ділянки.

3. Знати висоту будинка розташованого на ділянці (поверховість), а так само характеристики електроживлення:

В основному дані параметри необхідні для уточнення можливості придбання додаткового обладнання для насоса (стабілізатор напруги, система автоматики, гідроакумулятор і т.д.). Так само ці параметри в подальшому допоможуть налаштувати систему автоматики і роботу насоса в цілому.

З насосним обладнанням – розібралися, тепер, розберемося з облаштуванням самої свердловини.

 Облаштувати свердловину можна двома варіантами:
1.  У кесоні або колодязі-приямку;
2.  На адаптері.

Кесонпризначений для запобігання потрапляння поверхневих вод у свердловину, а також,  від замерзання свердловини. Кесон – це полий  резервуар, всередині якого встановлюється насосне обладнання. Кесони виготовляють із пластику або металу, покритого гідроізоляцією.

Як альтернатива для кесона, також можна застосувати колодязь-приямок, конструкція із бетонних кілець.  Але є основний недолік: герметично зробити його не можливо. Грунтові води можуть проникати скрізь швів кілець, та потрапити у свердловину. Приямок з бетонними кільцями рекомендується застосовувати для місцевостей з приляганням грунтових вод нижче за конструкцію колодязя-приямка.

2.   Варіант адаптер:

Другий варіант, як облаштувати свердловину на воду після буріння, це на адаптері. Адаптер для свердловини, став прекрасною заміною громіздкому і незручному кесону і давно використовується в європейських і американських країнах.

 Адаптер – це розбірне з’єднання, виготовлений з бронзи , що складається з 2 частин. Одна частина кріпиться на обсадній трубі, а до другої підключаються труба і насос. З’єднання між ними здійснюється за принципом «ласточкін хвіст», а герметизація – за рахунок пружності гумового ущільнювального кільця, яке вставлене в паз знімною частини. Конструкція дозволяє швидко монтувати і демонтувати глибинний насос.

Залишити відповідь

Закрити меню