В основному, свердловину на пісок замовляють клієнти, які не потребують великої кількості води на свої потреби до 1,5 м3/год. Вода потрібна на полив огороду та для приготування їжі. Глибина піщаної свердловини становить від 10 до 40 метрів.

Буріння свердловини на пісок не вимагає особливо потужної техніки. Тому і ціна буріння буде нижча за артезіанську свердловину. Простота робіт і дешевизна матеріалів дозволяють встановлювати ціну свердловини на пісок досить низькою.
Свeрдловина на пісок буриться на першому водoносному горизонті у піщаних грунтах. У нижній частині обсадної труби встановлюється сітчастий фільтр з нержавіючої сталі, який затримує великі частки піску. Тому свердловину на пісок називають ще фільтровою свердловиною. Забірний фільтр занурюється в шар водоносного піску. Він опускається до тих пір, поки торцем не досягне шару глини, що є водо упором, тобто роздільником різних порід, що не пропускає воду через себе.

Рівень води в піщаній свердловині може коливатися в залежності від погодних умов, сезону року і стану оточуючих грунтів.
Вода з піщаної свердловини, може містити підвищену кількість мікроорганізмів. Але для очищення від них існують спеціальні фільтри. У артезіанській свердловині, мікроорганізми у воді – відсутні.
Переваги свердловини «на пісок»:
– невисока вартість буріння;
– швидкість буріння свердловини;
– не потребує дозвільної та погоджувальної документації на
свердловину.
Недоліки свердловини «на пісок»:
–
забрудненість гoризонту вoдонoсного, різними неякісними системами кaналізації,
вигрібними ямами…;
– малий гарантійний строк експлуатації, порівнюючи
з артезіанською свердловиною;
– в посушливе літо, кількість води
може зменшитись;
– виключно в місцях залягання
водоносних пісків. У сусідніх ділянках, вода може
бути, але може не виявитися у Вас.