Водо-фільтруючі системи

Якість води викликає у Вас сумнів? Сподіваємося, що ця стаття допоможе Вам знайти правильне рішення по очищенню води в квартирі, зі свердловини або з колодязя  на дачі, в заміському будинку, або на виробництві.

Каламутна вода, з неприємним запахом, неприродним кольором, з різними концентраціями домішок, суспензій або навіть слизу – ось далеко не повний перелік проблем, з якими доводилося стикатися нашим замовникам.

Щоб якісно усунути причину забруднення води, необхідно її спочатку виявити. Для цього проводиться аналіз води в акредитованій лабораторії.

Хімічний аналіз води є основним. Саме за його результатами фахівці можуть оцінити ступінь і причини забруднення води. Далі результати досліджень порівнюються з нормативами, встановленими в рамках СанПіН №383 186/1940 «Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання».

Вода зі свердловини на вигляд здається дуже чистою і прозорою. Але, насправді, вона може містити в собі високі концентрації розчинених речовин, непомітних неозброєним оком. Найчастіша проблема, коли прозора вода зі свердловини, постоявши трохи на повітрі, починає жовтіти і давати бурий осад. Причиною є двовалентне залізо, яке у відкритій ємності починає вступати в реакцію з киснем.

 Нерідко концентрація розчиненого металу в свердловині може перевищувати норму в десятки разів. Крім того, для води зі свердловини характерні такі забруднення, як солі жорсткості (кальцію і магнію), марганець, органіка і сірководень. Навіть прісною ми називаємо воду зі вмістом розчинених солей до одного грама на літр. 

Умовно, всі сучасні методи очищення води поділяють на такі різновиди:

1. Хімічні, до яких відносять:
– обробку різноманітними окислювачами (хлором, озоном, перманганатом калію);
– коагуляція і флокуляція – процеси злипання маленьких частинок муті, які після укрупнення легко видаляються з води наступним фільтром;
– застосування іонообмінних смол для пом’якшення води.

2. Фізичні: проціджування, відстоювання, а також знезараження УФ-променями.

3.  Фізико-хімічні, наприклад аерація під тиском, електрокоагуляція і електрофлокуляція, електроосмос.

4.  Біологічні, застосовуються для очищення стічних вод (з використанням аеробних або анаеробних бактеріальних культур).

 У більшості випадків практикується застосування комплексу методів очищення і знезараження води. До складу системи для очищення води в котеджі, входять наступні вузли очищення води:

1..Первинне очищення від механічних домішок і освітлення. Виконується сітчастим грязьовим фільтром.

2.  Знезалізнення, видалення марганцю і сірководню – ліквідація неприємного запаху затхлості і залозистого кольору. Для цього використовується безреагентний фільтр-знезалізувач в комплексі з аераційної колоною із зустрічними турбулентними потоками.

3.  Видалення надлишкової жорсткості. Для цього застосовується фільтр пом’якшення води з вбудованим датчиком розходоміра  іонообмінної смоли.

4.  Видалення мікробіологічних забруднень, яке здійснюється методом УФ-опромінення за допомогою стерилізатора.

5.  Доочищення з використанням фільтра тонкої очистки.

Подібний комплексний спосіб очищення води зі свердловини дозволяє отримати на виході чисту питну воду, згідно норматив СанПіН .

Залишити відповідь

Закрити меню