Запитання-відповідь. Буріння свердловини

Якій буровій установці віддати перевагу:  малогабаритній, чи промисловій?
Малогабаритна установка та промислова бурова техніка – відрізняються. Давайте будемо розбиратися:

Переваги малогабаритної установки для буріння:

1. Компактність. В якості ключової переваги малогабаритних бурових установок, як правило, розглядається компактність, маневреність і простота транспортування. Будь-які завдання вимагають переміщення на територіях з щільною забудовою, або ландшафтом можуть бути вирішені тільки малогабаритною технікою.
2. Менша вартість свердловини. Оскільки установка розроблена таким чином, що містить менше складних компонентів, і амортизація вимагає значно менше витрат, ніж у промисловій буровій техніці. Для буріння треба лише електрика 220v (за рахунок замовника), кількість палива витрачається тільки на виїзд до об’єкту.
3. Швидкість виконання робіт. Малий час зборки – розборки установки, завдяки простоти конструкції. Бурові роботи виконуються  до двох днів.

Недоліки малогабаритної установки для буріння:

1. Обмеженість по глибині проходу. Глибина буріння 40м, в кращому випадку до 50м.
2. Буріння м’яких порід. Під силу, можливо пробурити тільки піщану свердловину, у м’яких грунтах малої щільності, діаметром до 125мм. У малогабаритній буровій установці –  малопотужні приводи та різні недоліки для виконання робіт у твердих породах. Промисловою буровою технікою, можливо пробурити свердловину з високою щільністю порід і каменів, глибиною до 300 метрів та діаметром до 400мм.

Буріння малогабаритними буровими установками, останнім часом є популярним.  Але, якісно зробити свердловину та обсадити її трубами, не можливо. Такі свердловини мають короткий термін служби від 3 до 5 років. Компанія «Галводбуд» приймає заявки по повторному бурінню цих свердловин.
На запитання: якій буровій установці віддати перевагу – вирішувати саме Вам.

Коли треба бурити свердловину?
Як вважають деякі замовники, буріння свердловин, може здійснюватися тільки сезонно, однак, це далеко не так. Проведення бурових робіт може виконуватися в будь-який сезон, не виключаючи зимовий. Краще, бурити свердловину на початковому етапі будівництва будинка, або під час його.

Яка можлива мінімальна відстань від свердловини до будинку?
Вибір точки буріння (плановане місце знаходження свердловини для будинку) для приватного замовника в основному буде залежати від можливості постановки туди бурової техніки. Мінімальною можливою відстанню слід вважати відстань 2 м від місця буріння свердловини до вертикальної стіни будівлі. При бурінні свердловини для організації, вимоги набагато жорсткіше і в основному залежать від існуючого проекту на буріння і наявності трубопроводів, ЛЕП та інженерних комунікацій в зоні буріння.

Чи можна пробурити свердловину прямо в будинку?
Так, можна пробурити свердловину в будинку за допомогою малогабаритної установки.  Вона зможе пробурити тільки не глибоку свердловину, про артезіанські – можна забути. Крім плюсів свердловини в будинку, є мінуси: складність обслуговування свердловини, важко міняти насос, неможливість ремонту.
Для ремонту і обслуговування, висота в приміщенні повинна бути не менше 3 метрів, малогабаритна установка просто не поміститися в маленькому приміщенні або підвалі.

Яку свердловину вибрати: на пісок чи на вапняк?
Щоб дати відповідь на це питання, потрібно доскональне вивчення Ваших потреб у воді:
– чи завжди Ви проживаєте в будинку, або в Вашому випадку це тільки сезонне проживання?
– скільки людей в родині (потенційних споживачів)?
– скільки Ви плануєте пунктів водоспоживання (кількість санвузлів, душ, пральна машина, полив городу і т. д.).

Чи є можливість добурити існуючу свердловину?
Теоретично добурити свердловину можливо, але, як правило, компанії по бурінню дуже неохоче беруться за подібні роботи. Це пов’язано з тим, що складнощі, з якими можуть зіткнутися буровики (наприклад, видалення старих обсадних труб) можуть бути дуже великими. В результаті дешевше виявиться пробурити нову свердловину.

Скільки часу йде на буріння свердловини?
У середньому, буріння однієї свердловини глибиною 30-40 м займає один день. Глибокі свердловини – п’ять і більше днів, все залежить від порід.

Як визначити глибину буріння свердловини?
Досвідчені бурові бригади визначають тип грунту, виходячи на власному багаторічному досвіді буріння в конкретній місцевості. Найбільш точно про необхідну глибину буріння, Вам підкаже глибина свердловини у сусідів. Різниця глибини між сусідніми ділянками може бути в межах 2-3 метрів.

Які труби використовують для буріння свердловини на воду?
При бурінні свердловин використовують металеві або пластикові труби. Це залежить не тільки від побажань клієнта. Плюси є й у того матеріалу і в іншого. Вибір труб визначається типом свердловини, глибиною залягання води.
Якщо умови дозволяють, ми рекомендуємо пластикові труби. Вони виключають наявність в воді іржі, на їх стінках не накопичуються і не розмножуються бактерії. Пластикові труби безсумнівно простіше в експлуатації і монтажі, але їх не використовують на великих глибинах. При зануренні колони на велику глибину пластикова труба може деформуватися і свердловина прийде в непридатність вже на цьому етапі.

Чи можна зробити свердловину на два будинки?
Так, звичайно. Головне, щоб дебіту свердловини було досить для повноцінного водопостачання (піддійте свердловина на глибокий пісок і артезіанська).

Пропала вода у свердловині, що робити?
Вода може бути відсутньою з багатьох причин. Як правило, впливають такі чинники: геологічна зміна, водовідбір у великих кількостях в сусідніх свердловинах, засмічення фільтра, потрапило багато піску в обсадні колони. Можливо, Ви не користувалися свердловиною довгий час, дзеркало води опустилося.
Рекомендуємо Вам в будь-якому випадку звернутися до наших фахівців, щоб швидко зрозуміти причини відсутності води. При наявності можливості відновлення свердловини, наші фахівці проведуть роботу з усуненням проблеми. І Ви знову будете користуватися власною водою.

Що входить в поняття облаштування свердловини?
Облаштування свердловини – це комплекс інженерно-технічних робіт по організації доставки води з водозабірної частини пробуреної свердловини до споживача та автоматизація цього процесу. Перед облаштуванням, на підставі точних інженерних розрахунків з урахуванням вимог замовника і характеристик свердловини, зазначених в паспорті, проводиться підбір найбільш ефективного свердловинного насоса, супутнього водопідйомного обладнання і керуючої автоматики.

Де встановлюється мембранний бак і автоматика?
Автоматика та мембранний бак можуть бути встановлені або в кесоні, або в будинку. Другий варіант, кращий саме для обладнання.

Чи є необхідністю робити аналіз води зі свердловини?
Багато хто вважає, що вода зі свердловин повинна бути абсолютно чистою, але практика показала зовсім невтішний результат. Ми рекомендуємо зробити аналіз води через місяць після початкової експлуатації свердловини, так як за цей час склад води стабілізується. При взятті проб води відразу після запуску свердловини в роботу, отримаємо дані за хімічним складом тієї води, яка закачувалася в свердловину при бурінні. По аналізу води підбирається система водо очисти.

Що представляє собою система водо очистки?
Ефективність сучасної системи водоочистки наближається до 100%.
На жаль, на даний момент не існує універсального фільтра, що дозволяє позбутися від усіх вищевказаних домішок. Широке поширення отримала ступінчаста система очищення, що представляє собою комплекс фільтрів, кожний з яких виконує свої завдання по очищенню води по завищеним показникам елементів, згідно аналізу води.

Залишити відповідь

Закрити меню